Напрями наукових досліджень
Результати наукової діяльності викладачів кафедри подані у кандидатських та докторських дисертаційних роботах, публікуються у періодичних виданнях УАД, інших друкованих виданнях як в Україні, так і за її межами, про свої здобутки доповідають науковці кафедри на щорічних науково- технічних конференціях професорсько-викладацького складу, наукових працівників і аспірантів Української академії друкарства (УАД).
До наукових зацікавлень професора М.С.Пасічника належать дослідження українських державницьких процесів XVII століття, управлінське документознавство, інформаційно-аналітична діяльність; доцента І.Р.Береста – історія та розвиток профспілкового руху в Галичині; наукові інтереси Г.М.Савчука охоплюють польсько-литовсько-руські відносини пізнього середньовіччя в польській історії другої половини XIX – першої половини XX століття. Викладачі кафедри здійснюють наукові дослідження у галузі документознавчих наук, становлення архівознавства та документознавства в Україні, сучасної нормативно-правової бази діловодства, різновидів документів тощо.
Серед виступів на конференціях доповіді М.С.Пасічника «Правобережне козацтво після Андрусівського перемир’я 1667 року»; Г.М. Савчука «Історія польсько-українських відносин за матеріалами електронного ресурсу historycy.pl»; Г.М. Савчука «Постать Івана Федорова в контексті московської еміграції у Литву другої половини XVI століття» на Міжнародній конференції «Українська книжкова справа у світовому контексті», присвячена 500-річчю Івана Федорова (Федоровича),.
Завідувач кафедри професор М.С.Пасічник є постійним учасником щорічної Міжнародної науково-теоретичної конференції «Європейський Союз – Польща – Україна: суспільно-політичний, соціально-економічний та управлінський аспекти співпраці» (організатори Університет ім. Адама Міцкевича, м.Познань, Інститут європейської культури Вармінсько-Мазурський університет, м.Ольштин, Варшавська вища школа безпеки і охорони).
Кожного навчального року викладачі готують кафедральний науковий семінар за тематикою, яка є суголосною з науковим проблемам Української держави та освіти, наприклад: «Проблемні питання історії українського друкарства», «Наукова спадщина Олександра Потебні (до 175-річчя з дня народження вченого)», «Творчі здобутки Святослава Караванського на ниві українського мовознавства (до 90-річчя з дня народження)»; «Маловідомі сторінки історії НАН України: створення Всеукраїнської Академії Наук (ВУАН) та участь в ній учених-галичан – Створення Української Вільної Академії Наук (УВАН) та участь в ній учених-наддніпрянців».
Події кафедри
8-9 листопада відбулась IX Всеукраїнська науково-практична конференція «Минуле, сучасне і майбутнє у сфері документування».
11:00 — 237 ауд.
Відбудеться науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу наукових працівників і аспірантів кафедри ІБАС в режимі онлайн.
10:00 — 238 ауд.
Відбудеться захист магістерських робіт студентів- випускників спеціальності 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа"
10:00 — 237 ауд.